Komu svěřit své peníze?

Když už nějaké ty peníze máme, nejednou je neutratíme do posledního haléře a nějaké si odložíme stranou. Prostě proto, že máme zdravý rozum, a možná i proto, že nám kdekdo předhazuje, abychom si je šetřili. Především v době, kdy nepociťujeme jejich nedostatek.

Možností, kam si peníze uložit, dnes je! Učiněná přehršel. Ovšem každá z nabízejících se možností má své výhody, ovšem i nevýhody. A je jenom na vás, https://www.public08.cz/komu-jednou-date-sve-penize/.
stoh balíčků

Vyberte si, chcete-li:

–          Běžný účet je skvělý v tom, na něm máte své peníze v bezpečí, jsou pojištěné. Jenže na takto uložených penězích se podepisuje inflace, kvůli níž tyto ztrácí na hodnotě, a proti tomu už pojištěni nejste. Takže tam dnes máte peněz dost, ale jaká bude jejich reálná hodnota za nevím kolik let! Možná úsměvná

–          Spořicí účet vám nabízí podobné přednosti jako běžný. A navíc vám vaše penízky lépe chrání i před tou zlou inflací, jakkoliv je ani ten ochránit nedokáže. Zde vaše peníze pouze tratí na hodnotě méně. Výměnou za „protislužbu“; třeba za to, že na takové peníze po určitou dobu nelze sáhnout nebo vás při jejich výběru poškodí sankce.

–          Můžete investovat do zlata či jiných komodit, jenže co vy prosťáčci vesměs víte o tom, jak se bude vyvíjet jejich hodnota, že? Můžete zbohatnout i splakat nad výdělkem. Totiž nad prodělkem.

–          Můžete investovat do nějakých cenných papírů. Ovšem opět – co vy víte, jak dlouho budou skutečně cenné a nakolik! Dnes je firma nebo jiný jejich vydavatel nahoře, kdežto zítra vůbec nemusí existovat. A sbohem, úspory!

–          Můžete si nakoupit státní dluhopisy, které jsou prý na rozdíl od jiných cenných papírů bezpečné. Protože „stát přece nemůže zkrachovat“. Ovšem co z takových investic máte? Úroky jsou malé a nakonec – pokud jste v produktivním věku – si takto státu půjčené peníze vrátíte vlastně sami. Z daní, jež budete muset státu zaplatit a jež budou použity mimo jiné právě na splácení tohoto.
lžíce na kalkulačce


–          Můžete investovat do umění, do vzdělání a vědy, do nemovitostí, ale ani to vás nemusí učinit bohatými, i díky tomu můžete přijít na buben. I to je do posledního sázka do loterie.

–          A vlastně i do loterie své peníze cpát můžete, i díky té můžete zbohatnout. Těch šancí se nabízí! Ale v drtivé většině případů jenom nabízí. Nebo vy snad znáte někoho, kdo vyhrál tolik, že za ty peníze luxusně nebo aspoň spokojeně dožil? Takových je věru málo.

Ovšem peníze jsou a budou třeba. Vždycky. Aspoň dokud bude náš svět naším světem. A tak si peníze musíme i nadále šetřit. A investovat. A třeba to vyjde.

Protože peníze by neměly ležet někde ve slamníku nebo jiném pochybném úkrytu. Na tom ještě nikdo nezbohatl. A nezbohatne.

Komu svěřit své peníze?
4 (80%)1